Полтавці поспішають укласти угоди із сімейними лікарями
17 квітня, 12:00

Полтавці вже другий тиждень підписують декларації із сімейними лікарями. Кожен міський центр сімейної медицини вже уклав дві-три тисячі угод.

Полтавці почали підписувати декларації із сімейними лікарями. Угоди укладають у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Для цього достатньо мати паспорт та ідентифікаційний код. Сімейна лікарка Олена Дараган, наприклад, за два тижні підписала вже близько 500 угод.

"Ми активно реєструємо. Наші медсестри знають як це робити — вводити в систему. Все проходить швидко. Буквально 10 хвилин — і ми реєструємо хворих", — розповіла Олена Дараган.

Оскільки підписна кампанія розпочалася нещодавно, лікарі кажуть: бувають моменти, коли повільно працює сама електронна система.

"Через велику кількість охочих підписати угоду, інколи зависає сам комп'ютер — через навантаження на сервер. Але загалом проблем немає — всіх реєструємо", — продовжила лікарка.

Реєстрацією пацієнтів займаються медсестри.

Після того, як у базу ввели всі данні пацієнта, на телефон приходить смс-оповіщення про авторизацію. Договір роздруковують та підписують. Це і прийшла зробити пані Людмила.

"Прийшла в лікарню, бо потрібно ж цей договір укладати та заповнити декларацію. Приблизно 15 хвилин сиділа в коридорі, коли мене запросили й оперативно все виконали", — розповіла Людмила Ольховська, яка щойно уклала декларацію.

А от пані Катерина вже навіть зверталася до лікаря після того, як уклала договір.

"Я пенсіонерка за вислугою років, і мені дали направлення на безкоштовне УЗІ. З лікарем спілкуюся, коли мені потрібно", – зазначила Катерина Міщук, яка принесла декларацію своєї сестри.

Активно укладають угоди й в усій області, повідомляють у Департаменті охорони здоров'я Полтавщини.

"На сьогодні підписано 34 764 декларації", — зазначив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації.

Оголосили й лідерів серед лікарень, де підписали найбільше угод.

"Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2. Там підписано понад три тисячі декларацій. Але все залежить від кількості населення. Загалом центри йдуть порівну", — додав директор Департаменту.

Нагадаємо, з 1 квітня, аби отримати безкоштовну первинну медичну допомогу, кожен громадянин має укласти угоду із сімейним лікарем або педіатром.

Анна Морозова, Станіслав Пантелей, Ярослав Журавльов, Анастасія Болдар, Poltavske.TV