Полтавські військові через фіктивний тендер замовили виготовлення документації за майже 250 тис. грн.
16 травня, 12:00

У тендері на розробку технічної документації для полтавського Квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони переможець “змагався” зі своїм власником

17 квітня 2018 року Квартирно-експлуатаційний відділ м. Полтави Міноборони України, який є утримувачем військових містечок, оголосив тендер на визначення підрядника для розробки технічної документації з землеустрою.

Оголошена очікувана вартість робіт становила мільйон гривень. Закупівлю розбили на сім лотів, і, в результаті, в п'яти з них, на суму 917 тис. грн, перемогу здобуло ПП “Землі Півдня” з Кривого Рогу. На двох лотах переможець“конкурував” зі своїм засновником Ксенією Крижановською. Ще два торги не відбулись.

Як видно з таблиці, ПП “Землі Півдня” перемогло у всіх торгах, де брало участь. При цьому на двох з них (на суму 250 тис. грн) підприємство конкурувало лише з Ксенією Крижановською.

Ксенія Володимирівна виступала на торгах як окрема ФОП. Щоправда, вона навіть не подала на конкурс усі необхідні документи, завантаживши лише пропозицію й зауваження, що вона залишає за замовником право на її відхилення.


На інших торгах конкуренцію криворожанам складало полтавське ТОВ НВІ “Землересурс”. Воно перемогло на двох торгах на суму 10 та 12 тис. грн, на які не зайшло ПП “Землі Півдня”. Проте тендерний комітет відхилив пропозицію “Землересурсу” через відсутність частини довідок. Оскільки документи на всі лоти подали однакові, не виключено, що їх пропозицію відхилили б і в разі перемоги на більш “жирних” лотах.

Таким чином Квартирно-експлуатаційний відділ м. Полтави:

  • розбив закупівлю на окремі лоти;

  • два лоти віддав без тендера (якщо не допускати варіанту, що засновник підприємства без документації дійсно намагався конкурувати з власним “дітищем”);

  • два мінімальні лоти забракував;

  • на трьох лотах фактично конкурували два підприємства, одне з яких “забраковане” на інших лотах.

Максим Самойдюк, Poltavske.TV

фото: mpz.brovary.org