Полтавець презентував книгу про дитинство в часи Гетьманщини
16 травня, 20:00

У обласній бібліотеці імені Котляревського історик Ігор Сердюк презентував книгу "Маленький дорослий", в якій описується життя дітей за часів Гетьманщини.

Полтавець Ігор Сердюк представив свою нову книжку "Маленький дорослий". У ній автор торкнувся нової для української історіографії теми — дитинства у часи Гетьманщини. Книгу писав понад сім років, намагаючись зробити видання доступним для всіх, хто візьме його до рук.

"Вона писалася в першу чергу для читача. І для істориків, і для не істориків, людей, котрі люблять свою минувшину, і для тих, які просто читають книгу", — розповів чоловік.

Першим ознайомився з твором професор Юрій Волошин, оскільки саме він був науковим редактором. Говорить: такої літератури у світі дуже багато, а для України — це певна новинка.

"Це велика подія не лише для Полтави, а й української історіографії, в такому способі писання історії", — вважає професор.

На обкладинці книги — портрет Гаврила Родзянка авторства Тараса Шевченка. Ігор Сердюк пояснив: зображення хлопчика підтверджує думку про маленького дорослого, котра звучить у заголовку.

"Є така теза, що дитина в старій Україні, зокрема й у Гетьманщині, до якогось часу була чи дитиною, чи то маленькою незрозумілою істотою, а потім різко ставала маленьким дорослим", — зазначає чоловік.

Відвідувачі презентації поспілкувалися з автором про видання та отримали автографи. Вже 17 травня всі охочі зможуть почути головні тези книги на відкритій лекції Ігоря Сердюка.


Богдан Проскуров, Станіслав Пантелей, Аліна Петренко Poltavske.TV

"LOAD BANNERS". Banners are not found