Полтавець презентував книгу про дитинство в часи Гетьманщини
16 травня, 20:00

У обласній бібліотеці імені Котляревського історик Ігор Сердюк презентував книгу "Маленький дорослий", в якій описується життя дітей за часів Гетьманщини.

Полтавець Ігор Сердюк представив свою нову книжку "Маленький дорослий". У ній автор торкнувся нової для української історіографії теми — дитинства у часи Гетьманщини. Книгу писав понад сім років, намагаючись зробити видання доступним для всіх, хто візьме його до рук.

"Вона писалася в першу чергу для читача. І для істориків, і для не істориків, людей, котрі люблять свою минувшину, і для тих, які просто читають книгу", — розповів чоловік.

Першим ознайомився з твором професор Юрій Волошин, оскільки саме він був науковим редактором. Говорить: такої літератури у світі дуже багато, а для України — це певна новинка.

"Це велика подія не лише для Полтави, а й української історіографії, в такому способі писання історії", — вважає професор.

На обкладинці книги — портрет Гаврила Родзянка авторства Тараса Шевченка. Ігор Сердюк пояснив: зображення хлопчика підтверджує думку про маленького дорослого, котра звучить у заголовку.

"Є така теза, що дитина в старій Україні, зокрема й у Гетьманщині, до якогось часу була чи дитиною, чи то маленькою незрозумілою істотою, а потім різко ставала маленьким дорослим", — зазначає чоловік.

Відвідувачі презентації поспілкувалися з автором про видання та отримали автографи. Вже 17 травня всі охочі зможуть почути головні тези книги на відкритій лекції Ігоря Сердюка.


Богдан Проскуров, Станіслав Пантелей, Аліна Петренко Poltavske.TV