Чотири полтавські нардепи підтримали дозвіл на посмертне донорство органів
17 травня, 12:45

Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє посмертне донорство органів.

17 травня Верховна Рада України ухвалила закон, що дозволяє трансплантацію органів після смерті донора, якщо за життя він дав на це письмову згоду.

Законопроект № 2386а-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров’я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині” підтримали 255 нардепів, проти проголосували лише двоє.

З полтавських народних депутатів його підтримали четверо: Юрій Бублик, Костянтин Іщейкін, Олег Кулініч та Андрій Река. Руслан Богдан, Сергій Каплін та Юрій Шаповалов не голосували, Костянтин Жеваго був відсутній.

Згідно із законом, інформацію щодо згоди чи незгоди на донорство вноситимуть до Єдиної державної інформаційної системи, повідомляє “Укрінформ”. Надати письмову згоду чи незгоду може кожна повнолітня дієздатна особа.

Крім того, визначили категорії людей, які не зможуть бути донорами: діти-сироти, учасники АТО та ті, чию особу не встановили.

Щоб запобігти нелегальній трансплантації та торгівлі органами й іншими анатомічними матеріалами, закон вносить зміни до Кримінального кодексу України, встановивши суворішу відповідальність за такі порушення.

Нагадаємо, задля лікування батька, житель Полтавщини продає власний орган.

Ольга Семенко, Poltavske.TV

фото: politeka.net