У Полтаві депутатів перевіряли на ВІЛ/СНІД
17 травня, 20:00

Полтавців безкоштовно перевірили на ВІЛ-інфекцію. Мобільна амбулаторія розмістилася на площі перед ОДА, аби на тестування завітали і її працівники.

Кожної третьої неділі травня у світі відзначають День пам'яті померлих від СНІДу.З цієї нагоди у Полтаві щороку проводять акцію на виявлення ВІЛ-інфекції.

Цього разу безкоштовне експрес-тестування проводили на площі перед ОДА. Організатори акції говорять: локацію обрали, аби залучити до неї працівників обласної адміністрації та ради.

"Вони власним прикладом зможуть показати молоді та й взагалі всім людям нашої області та України, що потрібно слідкувати за своїм здоров'ям, регулярно тестуватися і взагалі, що профілактика — це наше все", — говорить Інеса Протащик, керівник відділу інформації та комунікації БО "Світло надії".

Першим на перевірку до мобільної амбулаторії заходить заступник голови обласної ради Анатолій Ханко.

Після тестування депутат ділиться відчуттями.

"Не боляче, тому нічого боятися. Будь ласка!", — запрошує Анатолій Ханко.

Та додає: за власним здоров'ям має стежити кожен.

"Кожен громадянин хоча б раз на рік має проводити якісь профілактичні перевірки, дивитися на здоров'я і таким чином запобігати майбутнім хворобам", — каже заступник голови обласної ради.

Зробити тестування разом із колегами прийшла і Євгенія Федоренко, співробітниця виконавчого апарату облради.

"Вирішила долучитися, тому що хочеться якось почати активізувати людей для того, щоб вони дізнавалися про свій організм", — говорить жінка.

Перевіритися на ВІЛ міг кожен охочий. Олександру залишилося чекати результатів. Каже, тестуватися сьогодні не планував.

"Проїжджав повз. Дивлюся — стоїть амбулаторія. Думаю, зайвим не буде перевіритися. Хоча півроку тому я проходив цей тест, але життя таке...", — говорить чоловік.

Цього дня на будівлі ОДА майоріла величезна червона стрічка — символ боротьби зі СНІДом.

Лілія Пасічник, Ярослав Журавльов, Poltavske.TV