Образ і слово у вишивці: у Полтаві вшанували пам'ять Кобзаря
21 травня, 21:30

У Полтавському краєзнавчому музеї презентували роботи вишивальниць із Полтавщини та Канева. Виставку полотен присвятили Дню перепоховання Великого Кобзаря в Україні.

75 вишитих робіт майстрів із Полтавщини та Канева презентували у Краєзнавчому музеї. На полотнах — портрети великого Кобзаря Тараса Шевченка та рядки з його творів.

Що спільного у представлених на виставці експонатів, розповіла співорганізаторка заходу Наталія Свиридюк.

"До вишивання цих творів долучилися люди різних вікових груп, люди різні за уподобаннями, політичними поглядами, але всіх українців об'єднує образ Шевченка", — пояснила Наталія Свиридюк.

Свої таланти презентували як заслужені майстри народної творчості, так і вишивальниці-аматорки. Жанна Борщ належить до останніх. Цей портрет та віршовані рядки – її лише друга спроба у цій справі.

"Спочатку я боялася, дуже боялася, чи вийде, чи ні. Я ніколи такого полотна не вишивала, щоб із портретом. Дуже хвилювалася, але взялася до роботи й вийшло", — каже жінка.

А от Ганна Гойда — заслужена майстриня з досвідом. Із Лубен до Полтави вона привезла вишиті на полотні слова із вірша "У нашім раї на землі”. 
 "Це моя робота. Вишивка хрестиком, червоними та чорними нитками. Я з самого дитинства вишиваю. Мене надихнула на це моя мама. Мені дуже приємно було вишивати цю картину, аби донести людям", — розповідає пані Ганна.

Приурочили виставку до Дня перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі. Пам'ять про видатного українця гості заходу вшанували піснями та хвилиною мовчання.

Лілія Пасічник, Ярослав Журавльов,Анастасія Болдар, Poltavske.TV