У костюмах та на колесах: Полтава відзначила велодень
27 травня, 18:00

Півтисячі велосипедистів проїхали вулицями міста. Так у Полтаві вдесяте відсвяткували всеукраїнський велодень.

Сергій Іванович їздить на велосипеді вже 60 років. За цей час встиг змінити шість "дорослих" велосипедів. Заледве не щодня долає близько 30 кілометрів. Пенсіонер так пояснює, чому бере участь у традиційному святкуванні всеукраїнського велодня.

"Аби наша влада повернулася обличчям — надала можливість велосипедистам вільніше їздити містом", — каже пенсіонер.

Серед учасників заходу — Федір та Катерина. Пара заради велопробігу приїхала до Полтави з Харкова. За одним кермом — уже шість років. Про "тандем" — велосипед для двох — кажуть так.

"Спочатку є якісь незручності. Потрібно якось синхронізуватися. А потім — класно. Можна розмовляти дорогою", — говорить Федір.

Людмила, що якраз екіпірує сина Матвія до заїзду, каже: на велосипеді — постійно.

"Чотири роки у нас велосипедного стажу. Починаємо в березні, а закінчуємо аж у листопаді. Тільки взимку ми не на велосипеді. Кожного дня — на роботу, у справах. Це вже стиль життя", — говорить Людмила.

Додає: сина з дитинства привчає пересуватися велосипедом.

"Уже є власний велосипед, дякувати Богові. Але сьогодні було трохи лячно — екстремальна ситуація. Тому ще з мамою на сідлі. Кажу: напевно, сьогодні уже востаннє. А так — буде сам", — каже велосипедистка.

Велодень — це не тільки корисно, але й видовищно. Деякі учасники приїхали компаніями та в костюмах.

"У нас є своя компанія. Так склалося, що вона назвалася "Палата №6". Там довга історія… Ми по-хорошому навіжені. Ми завжди намагаємося виділятися з маси", — розповідає Володимир в костюмі санітара.

Цьогоріч у Корпусному парку зібралося близько півтисячі велосипедистів. Колоною рушили до дендропарку.

Співорганізатор заходу зазначає: мали на меті популяризувати велосипед як щоденний вид транспорту.

"Показати, що велосипед — дуже корисний вид транспорту. І щоб ті, хто ще не долучився до велоруху, побачив, що велосипедом можна користуватися, на ньому можна їздити. Зокрема й у Полтаві", — говорить представник ГО "Велополтава" Юрій Репало.

Велопробіг закінчився посиденьками в дендропарку, де паралельно відбувався масштабний арт-пікнік.

Анастасія Мацько, Роман Коба, Юрій Поденко, Poltavske.TV