Полтавці розкололися на два табори: одні хочуть відкликати депутатів, інші — залишити
13 червня, 19:40

Сотні полтавців прийшли на збори про відкликання шести депутатів-перебіжчиків міськради. Частина з них виступають за те, аби позбавити їх мандатів, інші, навпаки, захищають.

Кілька сотень полтавців на Європейській, 49 зібралося аби розпочати процедуру відкликання шістьох депутатів міської ради:Оксану Деркач, Тимофія Гаєвого, Володимира Корнійчука, Івана Діденка (усі — колишні члени фракції "Рідне місто"), Ярослава Мартинюка (екс-член СДП) та Світлани Бондарєвої (колишня представниця "Самопомочі"). Їм приписують голосування всупереч позиції їх партій.

Організаторами виступили ініціативна група у складі трьох фракції: "Рідне місто", "Самопоміч" та СДП. Очільник останньої прокоментував мету заходу так:

"Вони зрадили ті інтереси, з якими вони йшли, ті партії, які їх висували. Саме тому ми, СДП, ухвалили рішення, відкликати Мартинюка. Підтримала нас в цьому команда "Рідне місто", а ми — відповідно. Підтримала й команда "Самопомочі", — зазначив Олександр Шамота.

Присутні по-різному реагували на запитання, чому вони прийшли.

— Мій друг Євген вам усе розкаже.

— А ви?

— Давайте не "авикать".

"Та збори якісь... за когось голосувати", — прокоментувала полтавка у черзі на реєстрацію.

— Чому сюди сьогодні прийшли?

— Так, давайте ми не будемо... без коментарів.

"Мені зателефонував мій знайомий. Він міський депутат. Я все одно буду голосувати так, як я думаю", — говорить пан Віктор, стоячи у черзі на реєстрацію.

Тим часом з іншого боку з'являються інші столи з реєстрацією людей. Тут роздають картки для голосування проти відкликання згаданих шістьох депутатів.

З рупором у руках закликає реєструватися відкликаний на останній сесії міської ради Денис Полішук.

"Ми не підтримуємо відкликання шести депутатів міської ради. Зараз вчинюється беззаконність. Три політичні партії продавлюють беззаконність," — наголосив колишній член фракції СДП.

По цей бік людей на реєстрацію — не менше.

— Чому сюди сьогодні прийшли?

— Я буду голосувати за "Совість України", — розповів полтавець Віктор Іванович.

— Чому саме так?

— Тому що я "приверженець" цієї партії. Я їй симпатизую. Вона мені приємна.

— Ви член партії?

— Так.

— Я бачив Деркач, — говорить Віталій.

— А ви знаєте, хто це така?

— Так, це дівчина. Вона депутат наче на Подолі.

Прийшли й депутати, яких хочуть відкликати. У натовпі бачимо Оксану Деркач.

"На сьогодні законних підстав завершити процедуру відкликання депутата немає. Чому? По-перше, неможливо здійснити перевірку підписів, які потім збираються після зборів ініціативної групи", — прокоментувала секретар міської ради.

Із полтавцями спілкується й інший депутат, якого збираються відкликати — Володимир Корнійчук.

"Із тієї сторони також прийшли виборці. Я не знаю, як вони там прийшли. Тим, що з наших прийшли, ми нікому нічого не платили, вільно прийшли. У місті потрібно щось робити. Так, мене засуджують за МАФи, але потрібно ж було спитати тих людей, які живуть на окрайку", — висловився член новоствореної депутатської групи "Єдність".

Проти відкликання депутатів взялися голосувати прямо надворі.

А от голосування за відкликання шести слуг народу Полтави проходило всередині будівлі та дещо довше. За відставку кожного голосували окремо.

У результаті понад 400 полтавців в приміщенні проголосували аби розпочати процедуру відкликання, а близько 300 містян надворі проголосували проти. Результати офіційно передадуть до територіальної виборчої комісії.

Анна Морозова, Сергій Чорномаз, Poltavske.TV