Десятки полтавців здали кров у Всесвітній день донора
14 червня, 17:00

14 червня — Всесвітній день донора крові. З цієї нагоди наша знімальна група завітала до обласної станції переливання крові, аби дізнатися, чи багато полтавців не бояться пожертвувати частинкою себе задля порятунку інших

14 червня в усьому світі відзначають День донора крові.Тож, сьогодні в обласній станції переливання — аншлаг. У чергах до реєстратури — чоловіки.

А екскурсію закладом нам проводить головний лікар Володимир Рудіков.

"Людина, яка виявила бажання здати кров, при собі повинна мати паспорт та ідентифікаційний код. Проходить реєстратуру, її звіряють у базі даних. Якщо не відсторонена — її реєструють, і вона йде далі", — говорить медик.

А далі — медичний огляд у терапевта. Тут потенційного донора зважують міряють зріст та тиск. Серед таких — і Станіслав. Каже, прийшов здавати кров удруге.

"Вперше потрібно було другу допомогти, от тоді й спробував. Тому тут нічого страшного зовсім немає", — розповідає хлопець.

А ось у цій кімнаті й відбуваються основні процеси. Тут медики готують донорів до здачі та збирають кров у стерильні контейнери. Сергія процедура зовсім не лякає. Каже, тут буває регулярно.

"Уже понад двадцять разів здаю, протягом п'яти років. Вперше було випадково, коли був студентом. Далі — увійшло в звичку", — говорить Сергій.

А от Юрія Волкова тільки готують до кровоздачі. Чоловік каже: жертвує її десь вдесяте.

"Просто так, раз у рік. Швидше, для себе, ну і, звісно, хтось же потребує", — такої думки полтавець.

Після цієї процедури на донорів чекає остання локація — буфет. Тут їх частують солодощами та чаєм.

Володимир Рудіков говорить: охочих здати кров щороку стає більше. Минуло року ця цифра була такою.

"Донорами у нашій області стали десь 13,5 тисяч людей. Ми заготовили близько десяти тисяч літрів донорської крові, що задовольнити потреби у донорській крові всіх лікувальних закладів нашої області", — говорить головний лікар станції.

Нагадаємо, донором крові може стати кожен здоровий громадянин у віці від 18 років та вагою не менше 50 кг. Чоловікам повторно здавати кров можна не раніше, ніж через 60 діб, а жінкам – не менше, ніж за 90. 

Лілія Пасічник, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV