Ветеран АТО Олекса Коба вперше презентував загалу свої картини
21 червня, 20:55

"Втеча з мряки" — під такою назвою в Полтаві відкрили виставку картин ветерана АТО Олекси Коби. Пензля до рук хлопець узяв, коли повернувся з війни на Сході. Свої творчі експерименти він вперше презентував для загалу в Галереї мистецтв.

"Одного ранку, просто прокинувшись, я от так само, як я знаю, що мені треба дихати, їсти, займатися якоюсь роботою — я зрозумів, що мені треба піти купити фарби, й так все почалося".

Вперше пензля до рук Олександр Коба взяв у 2016 році. Тоді хлопець, який щойно повернувся з війни на Сході, навіть не підозрював, що уже через два роки представлятиме свої роботи загалу у виставковій залі Художнього музею.

"Це — "Буденність вечірніх лавандових полів", і відразу ж відкриваю "Буденність ранкових лавандових полів". Ці дві картини поєднані між собою", — говорить Олександр.

У експозиції — 40 робіт масляними та акриловими фарбами, п'ять із яких ще не закінчені. У кожної — своя історія. Їх автор об'єднав однією назвою — "Втеча з мряки". Каже: почав малювати в першу чергу для себе, показати ж свої роботи іншим — умовили друзі. Одна з таких — Олександра Сиротенко.

"Мені дуже тяжко було його вмовити на цю виставку. Він не хотів показувати це людям — це як би його особисті переживання. Але мені здається, що для багатьох ветеранів це може стати таким собі дороговказом", — розповідає Олександра.

Познайомитися з творчістю Олекси зібралося чимало людей. Серед них — колишній викладач хлопця Ігор Сердюк. З-поміж робіт чоловік відзначає ось цю та пояснює чому.

"По-перше, пов'язує місце, тому що це картина про село Сторожове — те село, куди студенти-історики часто їздили на практику. У тому числі й Олександр Коба там був, і от місце практики його надихнуло. Мене це якось особливо порадувало, збентежило, зворушило", — говорить викладач.

Представлені картини Олександра можна придбати. Частину виручених коштів він передасть на соціальні ініціативи, решту — витратить на реалізацію творчих проектів, ідей для яких, говорить, має чимало.

Лілія Пасічник, Сергій Чорномаз, Poltavske.TV