У Розсошенцях розклеїли оголошення про закриття котелень
11 липня, 20:25

Перевести всі квартири на індивідуальне опалення та відмовитися від котелень планують у Розсошенцях за кілька років.

"Через припинення роботи централізованого опалення у 2018-19 роках рекомендуємо...", — такі оголошення днями з'явилися на будинках у Розсошенцях. Невідомі радили мешканцям квартир купувати газові котли та звертатися до "Полтавагазу" для виготовлення проекту на їх встановлення.

Розсошенці підпорядковані Щербанівській сільраді. 22 травня місцеві депутати проголосували за Програму переведення житлових будинків на поквартирне опалення у 2018-19 роках.

Та за словами голови сільради Ігоря Процика, в найближчі роки опалення ще буде централізованим. А котли людям треба встановити впродовж кількох років.

"Закриття котелень на цей рік однозначно не буде. Ми розраховуємо її на три роки", — пояснює сільський голова Ігор Процик.

Розклеєні ж оголошення чоловік називає фейком. Додає — подав заяви до СБУ та поліції.

"Ми вважаємо, що це або шахрайська схема, або спроба дестабілізації ситуації, яка є з індивідуальним опаленням", — зауважив Процик.

У "Полтавагазі" також відкидають причетність до оголошення. 

"Номер телефону, який у ньому вказаний, також не відноситься до підприємства", — говорить прес-секретарка ПАТ "Полтавагаз" Ольга Левченко.

Додають — співпрацюють із сільрадою.

"Є звернення і замовлення сільської ради щодо виготовлення проектної документації на реконструкцію внутрішньобудинкових газових мереж і видачу технічних умов ", — каже Левченко.

Як місцеві жителі відреагували на рішення ради перевести квартири на індивідуальне опалення, розповідає депутатка сільради Тетяна Веркалець.

"Більшість людей виступає "за". Меншість — вона завжди буде. Є ті, хто проти, тому що проти. Є ті, хто аргументує неготовністю будинку. Але це теж бере на себе сільська рада", — ділиться жінка.

Частину витрат із переведення будівель на поквартирне опалення візьме на себе сільрада, розповідає В'ячеслав Макаренко, начальник управління ЖКГ Щербанівської сільради.

"За кошт сільської ради взяти технічні умови. Це теж платна послуга. Розробити проектну документацію на квартири. І якщо це потрібно, замінити підвідні газостояки до квартир, до лічильника. Решту робіт — придбання опалювального обладнання і монтаж — власник квартири робить своїм коштом", — говорить начальник управління ЖКГ Щербанівської сільради В'ячеслав Макаренко.

Яка вартість котла та його встановлення, ми запитали в менеджера з продажів Євгена Маслака.

"Сам котел від 12 тисяч обходиться. Обв'язка, монтаж. Думаю, десь близько 20 тисяч мінімальна ціна буде", — орієнтує в цінах на системи опалення Євген Маслак.

Малозабезпеченим та людям з інвалідністю сільрада планує компенсувати частину витрат на придбання котла. Також власникам квартир пропонуватимуть кредит через фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

Наразі у Розсошенцях функціонують три котельні. Поставити котел упродовж кількох років мають понад 800 споживачів. 

Сергій Нагорний, Ярослав Журавльов, Станіслав Авдєєв, Владислава Кривошеєва, Poltavske.TV