Всесвітній день шоколаду: секрети улюблених ласощів
11 липня, 19:50

11 липня відзначають всесвітній день шоколаду. Poltavske.TV дізнавалося про користь цього продукту.

Всесвітній день шоколаду відзначають 11 липня. Цей смачний продукт полюбляють і в Полтаві.

Анна Кравченко, не уявляє життя без шоколаду

"Завжди, коли в мене був поганий настрій, я заварювала чашечку чаю, брала цукерочку, й одразу він покращувався", — розповіла Анна Кравченко.

Шоколад покращує не лише настрій, а й позитивно впливає на весь організм. Як його споживати правильно, розповіла сімейна лікарка Олена Дараган.

"Шоколад — це потужний антиоксидант, він виводить із нашого організму шкідливі речовини. Невелика кількість шоколаду, два-три шматочки в день, може знижувати тиск. У ньому міститься магній, і тому він покращує пам'ять і навіть зміцнює імунітет", — пояснила лікарка Олена Дараган.

Майстер-шоколатьє Ольга Євтушенко розповіла, що ж входить до складу продукту.

"Виготовляється шоколад із какао-бобів, які перетираються, і відділяються какаовелла. Це — шкаралупа какао-боба. Залишається какао-крупка, яку перетирають в какао-порошок. Потім до нього додають цукор, какао-масло та все це добре перемішують і розливають по формах, у залежності від того, що надалі буде: цукерки, плитки шоколаду чи якийсь інший виріб", — пояснила Ольга.

Вперше Всесвітній день шоколаду відсвяткували у Франції в 1995 році. Традиційно він супроводжується конкурсами, фестивалями та майстер-класами.

Інна Оленич, Сергій Чорномаз, Станіслав Авдєєв, Максим Страшко