Цілий мікрорайон Полтави уже третій місяць без гарячої води
09 серпня, 18:50

З початку літа мікрорайон "Інститут зв'язку" без гарячої води. Причина: на котельні не могли знайти гроші на нову запчастину з-за кордону.

Ось, будь ласка, гаряча вода — абсолютно холодна.

Алла Іщук живе в будинку на провулку Заячому, 3-А, що підключений до котельні "Полтавського турбомеханічного заводу". Каже: без гарячої води не зручно ні консервацію закривати, ні митися.

"Ось так води холодної наллю, а потім пару великих каструль. Я не купаюся — я обмиваюся. Купанням це не можна назвати", — обурюється Алла Іщук.

І так — від початку літа.

"Із червня... Обіцяли рівно через місяць увімкнути — не ввімкнули, а написали — ще на місяць. А зараз ось, будь ласка, третій місяць", — розказує пані Алла.

Гарячу воду відімкнули у 1714 абонентів, а це — цілий мікрорайон "Інститут зв'язку".

"Грітися в тазиках не дуже зручно. І з дітьми важко", — вважає мешканка будинку на провулку Заячому, 1 Тетяна Литвин.

Ось такі оголошення повісили на будинки. Нібито воду увімкнуть до 6 вересня, причина ж — затримка постачання імпортних запасних частин на проведення робіт, що проводять на котельні підприємства.

Упродовж тижня ми намагалися зв'язатися з керівництвом заводу. І нарешті головний інженер Сергій Твердохліб пояснив: спочатку відключили планово для проведення профілактичних робіт.

"Виявили несправність газової горілки. Виробництво — Німеччина. Замовили, але, на жаль, нам довелося впродовж трьох тижнів шукати гроші для оплати", — повідомив Сергій Твердохліб.

Головний інженер натякнув: у цьому винні й самі мешканці, адже заборгували за гарячу воду та газ півтора мільйона гривень. Відключити ж споживачів-боржників не можуть.

Щодо гарячої води — немає навіть альтернатив.

"У нас просто немає резервних... Якщо там стоїть чотири котли, то у нас один котел стоїть. Тобто немає варіацій, щоб при відключенні одного включити другий котел", — пояснив представник заводу.

Орієнтовно горілку поставлять 15 вересня, кажуть на заводі. Чи правомірно це, прокоментував юрист.

"Технічний стан не дозволяє перенаправити або дати з іншого джерела гарячу воду. У цьому випадку це, на жаль, побутова ситуація", — пояснив співробітник Полтавського юридичного інституту Петро Нога.

Тож понад три місяці без гарячої води! Мешканцям лишається тільки вірити на слово та чекати включення.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV