Судову справу проти Кернеса закрили. ВІДЕО
10 серпня, 20:00

Справу Геннадія Кернеса закрили. Таке рішення ухвалив суддя Київського райсуду Полтави. Неявку прокурорів до суду він розцінив як відмову від обвинувачення.

Понад три роки розгляду, 75 судових засідань — і справу Геннадія Кернеса закрили. Його та двох охоронців звинувачували в тортурах активістів харківського Євромайдану взимку 2014-го року.

Київський райсуд Полтави. На місці багато правоохоронців. Стоять кілька мітингарів із плакатами-карикатурами на Кернеса.

Перед початком засідання потерпілий у справі Сергій Ряполов пояснив, чого очікував від суду.

"Сьогодні буде якесь явне заангажоване рішення чи то політично, чи то фінансово. Домовленість на обличчя за всіма процесуальними нормами", — упевнений Ряполов.

Після десятої заходимо до зали суду. Обвинувачені та їх захисники уже на місці. Іншого потерпілого немає. Не приїхали до суду й прокурори. До слова, вони не з'являються на суд уже увосьме.

Через кілька хвилин із нарадчої кімнати після місяця перерви вийшов суддя Андрій Антонов. Він почав оголошувати ухвалу.

"Ухвала іменем України. 10 серпня 2018 року. За участі судді Антонова, секретаря Алєксєєва..." — почав суддя.

Понад годину він зачитував документ і таки вирішив:

"Кримінальне провадження по обвинуваченню Кернеса Геннадія Адольфовича, Блинника Віталія Дмитровича, Сміцького Євгена Миколайовича закрити у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення від підтримання обвинувачення у справі".

Неявку прокурорів суддя прирівняв до відмови від обвинувачення та назвав підставою для закриття справи після трьох років розгляду. Геннадій Кернес прокоментував ухвалу.

"Якщо чесно, я очікував виправдовувальний вирок. Поведінка прокуратури зараз простежується з тим, що, може, краще й так, ніж виправдовувальний вирок", — зазначив Кернес.

Про справу щодо себе говорить так:

"Це все фальсифікація. Я це говорив, що це фальсифікація, і можу довести".

Потерпілий Сергій Ряполов розповів: засідання пропускав і він, бо суд пізно про них повідомляв.

"Суддя призначав на щодня. Але три дні потрібно, щоб дійшло повідомлення. Не було можливості приїхати, встигнути... Не доходило просто повідомлення".

Він заявив, що апелюватиме рішення суду.

"Я цього рішення чекав ще з травня, що все це прискорюється, це все інсценування і профанація. Такого рішення ще не було за історію України, і стільки порушень у кримінальному провадженні жоден суддя не робив", – наголосив Ряполов.

Аби подати апеляцію Сергій Ряполов має сім діб. Збирається апелювати й Генпрокуратура, ухвалу там вважають незаконною. Пояснили: прокурори не з'являлися на попередні засідання, бо хворіли. А про суд 10 серпня їх не повідомили заздалегідь.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV