У Полтаві збудують один із найбільших меморіалів Революції гідності
17 серпня, 20:05

Гектар нового газону, оновлені п'яти-семиметрові дерева, сухий фонтан, стежина часу. Все це та багато іншого з'явиться на площі перед облдержадміністрацією згідно з новим планом меморіалу подій "Революції гідності".

Полтавцям частково відкрили завісу того, як виглядатимете оновлений варіант площі перед облдержадміністрацією, на якій розмістять меморіал подій "Революції гідності". Це графічний варіант плану реконструкції понад трьох гектарів землі. 

Уся ця територія кардинально зміниться. Наприклад, троянди вздовж вулиці приберуть. Натомість залишать насадження вздовж самої площі. Старі та хворі дерева викорчують. Їх замінять на нові, вже п'яти-семи метрові. Замість трави з'явиться газон

Головний архітектор області Ірина Особік розповіла, що меморіал являє собою стежину часу.

"Ідея пересування людини, яка захоче ознайомитися з питанням, що таке Майдан, і як він відбувався в нас у Полтаві, і що воно значить у контексті всієї України", — зазначила архітекторка.

Згідно з планом, змінять значну частину ландшафту. Не змінюватимуть лише розташування центральної площі.

"Залишається велика площа перед обласною адміністрацією для того, щоб люди могли збиратися. Будуть представлені опорні точки головних подій, які відбувалися на Майдані. Це і Водохреще, і розгін студентів",— додала Ірина Особік.

Київська студія ландшафтної архітектури KOTSIUBA займалася облаштуванням громадського простору навколо меморіалу. Телефоном керівник студії Максим Коцюба розповів про долю зелених насаджень на території.

"Ми використовували ті рослини, які зростали вже там. Якщо там є липи, ми продовжили посадку лип. Якщо поряд дуби та каштани — ми додавали каштани, аби не ускладнювати сам догляд. Також ми облаштували зелену огорожу від дороги у формі кущів. Вона буде забирати на себе частину забруднення шумового", — пояснив керівник студії.

Виконавець проекту Дмитро Козиренко розказав, що на 300 метровій стежині розмістять дев'ять точок ключових подій, що відбувалися на Майдані. Вхід буде зі сторони ЦНАПу, який вже почали будувати. Від нього розростатимуться злакові, що нагадуватимуть українське колоскове поле.

"У протилежному боці буде камерна атмосфера. Тут можна буде і погуляти з коляскою, і відпочити. На великій просторій галявині навіть можна провести якийсь захід", — розповів проектант.

На площі розмістять сухий фонтан та замінять старі шестикутні плити.

"Ми взяли зображення зібрання з майдану, зверху зняте квадрокоптером, і перетворили його на такий собі патерн, і відповідно нього зробили таку розкладку плитки. Тобто повинно скластися враження, що ця площа завжди наповнена. Ми застосували ефект, який зараз часто застосовується на футбольних стадіонах, коли сидіння розміщують за кольором у хаотичному порядку", — пояснив Дмитро Козиренко.

Завершать стежину заглибленим тунелем із малюнками та написами, що символізують розстріл Небесної сотні. Закінчиться вона дзеркалом, у вигляді великої хромованої кулі, діаметром у два з половиною метри.

"Вона є дзеркалом, зображенням того, яким ти вийшов із цієї революції, з цієї історії. Вона відображує реальність, якою б вона не була", — продовжив Козиренко.

Дмитро говорить, втілити проект можна за рік, якщо не буде проблем із підрядником чи бюджетом. Меморіал може стати одним з найбільших в Україні. Орієнтовна вартість усіх робіт становитиме 90 мільйонів гривень.

Анна Морозова, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV