Сусіди 11 років ворогують через гараж
21 серпня, 18:40

Сусіди ворогують через будівництво гаража. Дійшло до суду та виклику поліції.

"Повних одинадцять років ми уже не можемо дійти згоди. Загалом у нас є 511 квадратних метрів з будинком, якими нам розпоряджатися не дають", — полтавка Галина Микитенко розповідає про конфлікт, який із сусідами ведуть через паркан.

Причина суперечок така: родина Микитенків планує побудувати у власному дворі гараж. Та сусідка Аліса Оленченко проти забудови. Будь-які роботи вважає незаконними.

"Ми звернулися до суду. Три роки вівся доскональний суд. Дійшли до Верховного суду. Усі суди… Сказано в резолюції, що це — незаконне будівництво. І ні в якому разі воно не повинно продовжуватися", — заявляє сусідка Галини Аліса Оленченко.

Галина ж пояснює: планують облаштувати не постійну споруду, а всього лише навіс. На що мають відповідні документи.

"Опори будуть ось на цьому моменті відповідно до дозвільної документації. Так, як тут є. Усі моменти внесено. І відносно ділянки — теж", — каже жінка.

Сусідка у правдивості сказаного Галиною сумнівається.

"Навіс мені буде заважати так, що мені будь-що буде тут заважати. Норма будівнича передбачає оці три метри. Тут буде стояти автомобіль. Це ж усе завуальовано. Тимчасовий навіс… А навіщо такі гроші вкладати в тимчасовий навіс?" — говорить жінка.

Та Галина Микитенко каже: сусідка сама порушує будівельні норми, на які посилається.

"Пані Аліса нас вчить, як правильно бути добрими сусідами. Але самі поставили фургончик, який стоїть на сьогодні уже тридцять років від моменту забудови. Ми розмовляли з іншими сусідами — вони також проти", — нарікає жінка.

Аби врегулювати конфлікт, викликали поліцію. Ті факту правопорушення не виявили.

"У сусідів є відповідні документи, які дозволяють їм будувати — проводити реконструкцію садового будинку. Допомоги поліції надалі вони не потребують", — каже поліціянт Олександр Юхименко.

Будівництво вважає законним і юрист.

"Вони звернулися до сертифікованої організації, яка виготовила їм ескіз намірів забудови відповідно до вимог чинного законодавства. Відділ архітектури повинен був перевірити ці відомості й на підставі них видати паспорт забудови. Тому особи, які отримали вказаний будівельний паспорт, діють законно", — пояснює юрист Тарас Захаров.

Правник радить: незадоволені будівництвом сусіди можуть звернутися в суд або ж надіслати письмову заяву у відділ архітектури, яким були видані документи.

Анастасія Мацько, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV