Обвинуваченого у вбивстві Петрова відпустили
21 квітня, 16:25

Колегія Октябрського райсуду перекваліфікувала злочин, інкримінований Віталію Петрову, і випустила його з-під варти.

21 квітня обвинувачений у вбивстві Віталій Петров вийшов на волю. Колегія суддів у складі Олександра Струкова, Сергія Антонова та Анатолія Савченка перекваліфікувала дії обвинуваченого на ст. 118 КК України – умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.

Віталію Петрову призначили два роки позбавлення волі. Оскільки за «законом Савченко» один день попереднього ув'язнення рахується за два дні позбавлення волі, обвинуваченого випустили в залі суду. Його затримали в січні 2016 року, тому станом на квітень 2017 року час, який він провів у СІЗО, фактично перевищує призначене йому покарання.

«Колегія суддів вважає доведеною вину обвинуваченого Петрова у вчиненні умисного вбивства потерпілого Кірноса при перевищенні меж необхідної оборони – ст. 118 КК України. Вважає, що недоведеною є кваліфікація його діяння органами досудового розслідування за ч.1 ст. 115 КК України як вчинення умисного вбивства», – сказав головуючий суддя.

Зачитуючи вирок, суддя Олександр Струков наголосив на тому, що потерпілий – раніше судимий за тяжкі злочини проти власності та особи, відбував покарання в місцях позбавлення волі. Також суддя відмітив, що потерпілий мав татуювання на плечах у вигляді зірок, що наносять кримінальним авторитетам або в'язням, які відкрито протидіяли адміністрації установи, де відбували покарання, і не бажали жити за правилами.

Віталія Петрова звинувачували в тому, що 30 грудня 2015 року, поблизу ринку на зупинці «23 вересня» він убив свого знайомого Вячеслава Кірноса, вистріливши в голову кілька разів із травматичного пістолета «Zoraki». Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.

У момент стрілянини поруч із ним був його брат – Валентин Кірнос. Під час кількох допитів на досудовому розслідуванні Валентин Кірнос вказував, що бачив, як у його брата стріляв Петров. Однак на судових засідання він засвідчив, що в момент сутички він відійшов убік і не бачив хто стріляв, оскільки з Віталієм Петровим був незнайомець, не встановлена слідством особа.

Також Валентин Кірнос сказав, що у його брата того дня був із собою ніж. На тілі обвинуваченого виявили поранення від ножа, які віднесли до легких тілесних ушкоджень. У вироці суду зазначено, що потерпілий вдарив обвинуваченого ножем. Хоча кров, яку експерти виявили на ножі, вилученому в Петрова, не належала обвинуваченому. 

Потерпілою у справі визнали Ярославу Ковтун, яка вказала, що протягом кількох років жила разом із вбитим Вячеславом Кірносом і була його цивільною дружиною. За словами дівчини, коли потерпілий перебував у лікарні, брат вбитого розповів їй, що стріляв саме Віталій Петров. Адвокати обвинуваченого просили суд виключити її з кримінального провадження, бо в них були сумніви щодо сумісного проживання Ковтун та потерпілого, але суд відмовив. 

Протягом судових засідань дехто зі свідків зазначив, що Петров – найбільш схожий на того, хто стріляв. Деякі говорили, що не запам’ятали або ж не бачили обличчя вбивці. Один зі свідків сказав, що стріляв не Петров. Адвокати Віталія Петрова намагалися довести, що стріляв не їхній підзахисний, а інша особа – Івашина. Слідчі перевірили цю версію і, на думку прокурора, свого підтвердження вона не знайшла. Оскільки з’ясувалось, що Івашина помер увечері 30 грудня 2015 року в Миргороді, і, за словами його рідних, у день своєї смерті він не їздив до Полтави.

Прокуратура вимагала призначити обвинуваченому 9 років позбавлення волі. Чи буде прокуратура подавати апеляцію, точно ще невідомо, але прокурор Володимир Зорін зазначив, що, скоріше за все, оскаржуватиме цей вирок. Він набере законної сили через 30 днів, якщо правоохоронці не звернуться до Апеляційного суду.

Ольга Дудка

Фото Миколи Лисогора